• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2018-04-25
 • Hacettepe Üniversitesi'nde faşist grup açılan Queer standına saldırdı

  Hacettepe Üniversitesi “Queer Deer” Kuir Araştırmaları Topluluğu, bugün (25 Nisan) topluluğun tanıtımı amacıyla kampüste stant açtı. Topluluğun açtığı standa 10:30 civarında 10-15 kişilik faşist bir grup saldırdı.

   

  Topluluk, saldırıyı kaosGL.org’a şöyle aktardı:

  Saldırgan grubun lideri, okulun polisi olduğunu söyleyerek, getirilen Kaos GL yayınlarını ve gökkuşağı bayrağını yırtarak Sağlık Kültür Spor Müdürlüğü izinli standımızın yasal olmadığını söyledi. Fotoğraflarımızı ve videolarımızı çekerek üstümüze yürüdüler, biz de uğradığımız saldırının videosunu almaya çalıştık. Polis olduğunu iddia eden kişi bize dönerek ‘Size tutanak tutarım’ dedi. Bu saldırı yaşanırken güvenlik görevlileri gelerek standın arkasına geçmemiz gerektiğini söyledi. O sırada etrafta olan insanlara parmakla işaret edilerek hedef gösterildik.

   

  Son olarak Sağlık Kültür Spor Müdürlüğü’nden görevli gelerek standı kapatmamız gerektiğini söyledi. Standı kapattıktan sonra bir süre dağılamadık çünkü saldırgan grup, daha küçük gruplara ayrılarak bizi çember içinde tutmaya devam etti.

   

  Kendine ülkücü diyen faşist grup saldırıdan sonra standdaki öğrencileri taciz etmeye devam etti.