• Paylaş

  KATEGORİ : KADIN

  Eklenme tarihi : 2018-04-07
 • Tüm kadınlara çağrımızdır; asistanını taciz eden diş hekimi Prof. Dr. Ahmet Necmettin Efeoğlu'yu ifşa ediyoruz

  M. şu an 23 yaşında, 17 yaşında iken memleketinden Türkiye’ye okumak için gelmiş. Okul masraflarını çıkarmak ve kendi ayakları üzerinde durabilmek için çalışmaya başlamış. Türkiye’de yaşayan bir kadın olmak yeterince zorken, M. Türkiye’de yaşayan, çalışan ve okuyan yabancı bir kadın olmanın tüm zorluklarını yaşamış; ev sahiplerinin ev vermek istememesi, “yabancı uyruklu kadın” etiketi, işyerlerinde yaşadığı mobbing…

   

  En son, asistan olarak işe girdiği muayenehanenin sahibi olan diş hekiminin ona karşı  ‘farklı’ davranışlarını uzunca bir süre “yanlış anlamışımdır” psikolojisiyle derinlere attı. Zamanla onu tanıyan, yabancı olduğunu ve işe ihtiyacı olduğunu anlayan diş hekimi gittikçe ona yakınlaşmaya başladı. En sonunda muayenehanesinde ona “Tükürükle bulaşan bir hastalığın var mı?” diye sorup zorla öpmeye kalkınca neye uğradığını şaşırdı. Olanları iş arkadaşına ağlayarak anlattığında kime gideceğini, kimden destek alacağını bilemez haldeydi.

   

  Ona koşulsuz şartsız destek verecek insanlar olduğunu anlattığımızda gözlerinde gördüğümüz rahatlamanın ve mutluluğun devam etmesi, bir taciz vakasının daha unutulup gitmemesi, bir kadının daha çaresizliğe gömülmemesi ve tacizci Prof. Dr. Ahmet Necmettin Efeoğlu’nun cezasız kalmaması için herkesi Pazartesi günü saat 17.00’da yapacağımız basın açıklamasına davet ediyoruz.

   

  Yer: Bağdat Caddesi Selamiçeşme otobüs durağı önü

  Tarih: 9 Nisan Pazartesi

  Saat: 17:00

   

  Kadınlar susmayacak!

  Sokakta! Evde! İşte! Her yerde!